Logo Miasto i Gmina Działoszyn

News

News zdjęcie id 1009

INFORMACJA BURMISTRZA MIASTA I GMINY DZIAŁOSZYN NA TEMAT DZIAŁAŃ PODJĘTYCH PRZEZ SAMORZĄD W WALCE Z EPIDEMIĄ COVID-19

10.04.2020

Szanowni Państwo,

Przekazuję informacje na temat działań podjętych przez Urząd Miasta i Gminy Działoszyn w walce z epidemią wirusa COVID-19.  

W ostatnich dniach podjęliśmy czynności mające na celu wsparcie jednostek działających na pierwszej linii frontu w walce z epidemią wirusa COVID-19.

Przekazaliśmy pierwszą część środków ochrony osobistej w postaci: maseczek jednorazowego i wielokrotnego użytku, okularów, przyłbic, rękawiczek jednorazowych, kombinezonów, środków dezynfekujących dla SP ZOZ w Pajęcznie i SP ZOZ w Wieluniu. Dostarczyliśmy środki dezynfekujące dla Powiatowego Urzędu Pracy w Pajęcznie.

Wspieramy działania funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Działoszynie oraz Pogotowia Ratunkowego Oddział w Działoszynie. Staramy się na bieżąco przekazywać w/w jednostkom środki ochrony osobistej.

Wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Działoszyn działającym przy Urzędzie Miasta i Gminy w Działoszynie zorganizowaliśmy zbiórkę środków finansowych na zakup dodatkowych środków ochrony osobistej dla SP ZOZ w Pajęcznie i SP ZOZ w Wieluniu. Stowarzyszenie dokonało już pierwszych zamówień niezbędnych środków z darowizn przekazanych na rzecz szpitali.

Więcej informacji na temat prowadzonej zbiórki można uzyskać pod linkiem: https://www.dzialoszyn.pl/news,999,zbiorka-na-rzecz-szpitali-w-zwiazku-z-walka-z-koronawirusem.html

Gorąco zachęcam do udziału w akcji i jednocześnie w imieniu swoim, jak i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Działoszyn dziękuję lokalnym przedsiębiorcom za zaangażowanie w tak ważnej inicjatywie. Szczegółowa lista darczyńców zostanie opublikowana na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Działoszynie.

Ponadto, dzięki zaangażowaniu pracowników Żłobka im. Kubusia Puchatka w Działoszynie niebawem powstaną maseczki, które zostaną przekazane mieszkańcom Miasta i Gminy Działoszyn.

Wspólnie z Gminnym Sztabem Zarządzania Kryzysowego staramy się na bieżąco przekazywać Państwu informacje na temat komunikatów, informacji wydawanych przez Organy Administracji Rządowej. Na naszej stronie funkcjonuje zakładka „WAŻNE INFORMACJE W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ COVID-19” gdzie opublikowane zostały wszystkie informacje związane z dynamicznie rozwijającą się epidemią. Znajdą tam Państwo informacje na temat obowiązujących obostrzeń, informacje na temat wsparcia dla przedsiębiorców, rolników, seniorów, czy informacje na temat funkcjonowania Urzędu Miasta i Gminy Działoszyn w czasie epidemii. - Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn mgr Rafał Drab

 

 

 

Burmistrz Działoszyna

RAFAŁ DRAB

Przyjęcia interesantów:
wtorek od 9:00 do 12:00
po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym

Urząd Miasta i Gminy Działoszyn

ul. Piłsudskiego 21
98-355 Działoszyn
tel.: (43) 84 13 177 
fax: (43) 84 13 680
sekretariat@dzialoszyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.