News
Rekordowe dofinansowanie dla Miasta i Gminy Działoszyn
10.10.2023
Miasto i Gmina Działoszyn otrzymało rekordowe dofinansowanie na realizację dwóch ważnych inwestycji w ramach programu „Polski Ład”.
W sobotę podczas uroczystości Burmistrz Rafał Drab wraz z sekretarz Martą Gniecioszek oraz radnymi Rady Miejskiej odebrali z rąk Posła na Sejm RP Pawła Rychlika symboliczne czeki na ponad 12,5 miliona złotych.
Dzięki zaangażowaniu i wsparciu posła na Sejm RP Pawła Rychlika oraz determinacji burmistrza Rafała Draba, a także przy współpracy radnych Rady Miejskiej, Miasto i Gmina Działoszyn pozyskało dwie duże dotacje.
Kwota 8 900 000 złotych zostanie przeznaczona na budowę nowoczesnej pływalni. Obiekt będzie niskoenergetyczny, co ma przełożyć się na zmniejszenie kosztów utrzymania.
- Bardzo się cieszę, że jesteśmy gminą, która pozyskała największą dotację nie tylko w powiecie, ale i w regionie. Budowa pływalni miejskiej od dawna była w naszych planach inwestycyjnych. Aktywnie zabiegaliśmy o tę inwestycję, dlatego jesteśmy w pełni przygotowani do realizacji. Posiadamy gotowy projekt i niezbędną dokumentację, więc mam nadzieję, że obiekt powstanie w najbliższym czasie i już wkrótce mieszkańcy zyskają kolejne miejsce do aktywnej rekreacji - mówił burmistrz Rafał Drab.
Pierwsze prace budowlane ruszą już na wiosnę przyszłego roku.
Druga dotacja w kwocie 3 705 000 złotych będzie przeznaczona na poprawę infrastruktury drogowej na terenie całej gminy. To kolejny fundamentalny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa na drogach i wygodniejszego dojazdu do pracy czy szkoły.