Logo Miasto i Gmina Działoszyn

News

News zdjęcie id 949

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

02.02.2020

Już po raz 28. w dniu 12 stycznia br. odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miejsko – Gminny Dom Kultury  w Działoszynie oraz Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Działoszynie po raz dwudziesty trzeci włączyli się w tą szczytną akcję charytatywną. Podczas finału zebrane zostały środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. 

Organizacja XXVIII Finału nie byłaby możliwa bez wsparcia Szkoły Podstawowej  im. Mikołaja Kopernika w Działoszynie na czele z dyrektor p. Anną Wolską, która zajęła się zbiórką funduszy. Całość akcji koordynowały nauczycielki: p. Justyna Nowakowska, p. Angelika Miksza, p. Elżbieta Bzdak oraz p. Beata Piekarz.

Podczas koncertu program artystyczny zaprezentowały: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Raciszynie - Szkolny Klub Wolontariatu, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Działoszynie, solistka Magdalena Maciołek, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Działoszynie, Przedszkole Publiczne „Bajka” w Działoszynie, Szkoła Filialna Kolonia Lisowice, Grupy taneczne MGDK Działoszyn 

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Raciszynie reprezentowana przez Szkolny Klub Wolontariatu. Piękne utwory zaśpiewały Magdalena Maciołek, Tatiana Zjawiony i Amelia Ranoszek. Uczennice przygotowały opiekunki Klubu p. Magdalena Piotrowska i Urszula Smolarek. Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Działoszynie. Uczniowie Łucja Dederko i Antoś Majewski zaśpiewali piękne, zimowe piosenki, natomiast Laura Mazurek dała popis gry na skrzypcach. Uczniowie zostali przygotowani przez p. Karinę Weber, p. Dorotę Kudlińską  i p. Katarzynę Ciura.  Kolejne utwory zaśpiewała solistka Magdalena Maciołek  reprezentująca Szkołę Muzyczną Talent z Kłobucka. Madzia jest prowadzona przez p. Patrycję Michalską. Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Działoszynie reprezentowały: Ania i Ola Nonckiewicz, Maja Cieśla, Dominika Rychel, Madzia Cieśla, Antosia Mordalska, Oliwia Drab i Joanna Białek. Prezentowane przez nie utwory zostały przygotowane przez p. Karinę Weber i p. Ewę Mordalską. Przedszkole Publiczne „Bajka" w Działoszynie zaprezentowało 2 zimowe tańce przygotowane przez p. Martynę Klimczak i p.Ewę Zjawioną. Szkoła Filialna Kolonia Lisowice uczniowie zaprezentowali tańce i piosenki przygotowane pod kierunkiem p. Bożeny Wcisło, p. Grażyny Szewczyk,p.  Anety Szewczyk i p.Małgorzaty Pierz. Na koniec koncertu swoje umiejętności zaprezentowały grupy taneczne działające w MGDK Działoszyn oraz Wiktoria Ziaja, Sara Pilarska, Emilia Szewczyk, Zosia Domagała oraz Lena Kuc reprezentujące grupę wokalną działająca również w MGDK.

Podczas koncertu staraliśmy się wylicytować przejażdżkę zabytkowym Żukiem (uczestnikiem Złombola) ufundowaną przez członków grupy Moto Team Działoszyn. Licytacja jest nadal prowadzona w internecie.

Podczas XXVIII Finału WOŚP wolontariusze zebrali kwotę  6527,60 zł.

Zbiórka została również tradycyjnie, jak co roku przeprowadzona w Galerii Fryzur i Urody p. Ewy Klimczak w Działoszynie, gdzie znów został pobity rekord. Podczas zbiórki zebrano kwotę 8030 zł. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia  zbiórki środków pieniężnych, na tak szczytny cel jakim był 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Burmistrz Działoszyna

RAFAŁ DRAB

Przyjęcia interesantów:
wtorek od 9:00 do 12:00
po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym

Urząd Miasta i Gminy Działoszyn

ul. Piłsudskiego 21
98-355 Działoszyn
tel.: (43) 84 13 177 
fax: (43) 84 13 680
sekretariat@dzialoszyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.