Logo Miasto i Gmina Działoszyn

Archiwum newsów, strona 18

Obrazek dla news_1683

UWAGA !! WAŻNY KOMUNIKAT

29.09.2022

Szanowni mieszkańcy,

W uwagi na informacje docierające do Urzędu Miasta i Gminy w Działoszynie w związku z wypłatą dodatków węglowych OSTRZEGAMY przed oszustami podszywającymi się za fundację, która współpracuje z Urzędem Miasta i Gminy w Działoszynie w celu pomocy Państwu w wypełnianiu wniosków o dodatek węglowy. Odnosząc się do danych przekazanych przez mieszkańców informujemy, iż o próbie wyłudzenia Państwa danych osobowych został powiadomiony Komisariat Policji w Działoszynie.

Informujemy, iż na podstawie ustawy o dodatku węglowym Zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn został powołany Gminny zespół ds. przyjmowania, obsługi i wypłaty wniosków o dodatek węglowy, tym samym nasz Urząd nie nawiązał współpracy z żadną fundacją. Zwracamy się do Państwa z prośbą o ostrożność w podawaniu jakichkolwiek danych osobowych telefonicznie.

W przypadku pytań prosimy o bezpośredni kontakt z Urzędem Miasta i Gminy w Działoszynie od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do 15:30. Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Działoszynie, pozostają do Państwa dyspozycji, pomogą w wypełnieniu wniosków oraz udzielą bieżących informacji.

więcej

Obrazek dla news_1682

Złote Gody mieszkańców Miasta i Gminy Działoszyn

26.09.2022

Każda rocznica ślubu to uroczystość pełna wzruszeń i wspomnień, jeśli zaś jest to rocznica pięćdziesiąta, to nabiera ona szczególnego znaczenia nie tylko dla samych par małżeńskich, ale także dla całego społeczeństwa. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się 22 września w Działoszynie. Podczas uroczystości, wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z terenu gminy Działoszyn. To jedyne odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które otrzymać można wyłącznie we dwoje, jako nagrodę za wytrwałość w miłości i wierności oraz złożonej 50 lat temu przysiędze małżeńskiej. Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego - Pani Marta Patocka. Uroczystego aktu dekoracji dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn– Pan Rafał Drab. Włodarz pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia.

więcej

Obrazek dla news_1681

Informacja o LIX Sesji Rady Miejskiej w Działoszynie

23.09.2022

Informujemy, iż dniu 29 września 2022  r. (czwartek) o godz. 7:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Działoszyn (s.105) odbędzie się LIX Sesja Rady Miejskiej w Działoszynie.

Proponowany porządek obrad:

 1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Powołanie sekretarza obrad.
 3. Przyjęcie porządku obrad LIX  sesji Rady Miejskiej.
 4. Przyjęcie protokołu z  LVIII sesji Rady Miejskiej w Działoszynie.
 5. Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków.
 6. Przyjęcie informacji o świadczeniach usług medycznych i funkcjonowaniu opieki zdrowotnej NZOZ „Zdowie” s.c. w Działoszynie w roku 2021 r.
 7. Przyjęcie informacji o świadczeniach usług medycznych i funkcjonowaniu opieki zdrowotnej lekarza rodzinnego w Trębaczewie w roku 2021 r.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Miasta i Gminy Działoszyn
  na 2022 rok.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta
  i Gminy Działoszyn na lata 2022-2031.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia tygodniowego wymiaru godzin zajęć pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych i doradców zawodowych zatrudnionych w szkołach
  i przedszkolach , dla których organem prowadzącym jest Miasto i Gmina Działoszyn.
 11. Podjęcie uchwały w sprawie regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych
  w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto i Gmina Działoszyn.
 12. Podjęcie uchwały w sprawie poboru podatku rolnego, leśnego i podatku od nieruchomości od osób fizycznych w drodze inkasa oraz wyznaczenia inkasentów
  i określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso w gminie Działoszyn.
 13. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działek oznaczonych nr ewidencyjnym 35 i 37 położonych
  w obrębie geodezyjnym 1 Działoszyn w gminie Działoszyn.
 14. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w obrębie 3 Miasta Działoszyn.
 15. Zapytania i wolne wnioski.
 16. Sprawy różne.
 17. Zakończenie obrad LIX sesji Rady Miejskiej w Działoszynie.

więcej

Burmistrz Działoszyna

RAFAŁ DRAB

Przyjęcia interesantów:
wtorek od 9:00 do 12:00
po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym

Urząd Miasta i Gminy Działoszyn

ul. Piłsudskiego 21
98-355 Działoszyn
tel.: (43) 84 13 177 
fax: (43) 84 13 680
sekretariat@dzialoszyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.